WEB TASARIM NEDEN GEREKLİ?

Web tasarım kurumsal kimliğinizi, şirketinizin firmalar arasındaki duruşunu, dijital dünyadaki yerinizi simgeleyen önemli bir gereksinimdir. Web siteniz firmanızın faaliyetlerini, işleyiş biçimini, ne iş yaptığınızı, nasıl yaptığınızı, tecrübenizi ve çalışma şeklinizi gösteren bir mecradır. Yani aslında web tasarımı tek bir linkle insanlara ücretsiz olarak hizmetinizi pazarlar, insanların tek yapması gereken web sitenizin içeriklerini okumak. Peki insanların web tasarımında dikkatini nasıl çekeriz?

  Kurumsal Web Tasarımımız Nasıl Olmalı?

Öncelikle bu işi profesyonel olarak yapan firmaları araştırmalıyız. Bir firma ile görüşüp anlaştıktan sonra sözleşme ile birlikte işinizi başlatabilirsiniz. Sitenizde sizin için en önemli kriterler yıllarca değiştirmeye ihtiyaç duymadan kullanacağınız logonuzdur. Neden değiştirmeye ihtiyaç duymayacağınız konusuna gelirsek logonuz sizin için firmanızın imzası niteliğini taşır. Bu yüzden ufak değişikler dışında tamamen logo değişikliği firmanız için olumsuz etkiler yaratabilir.

Logo işini hallettikten sonra web sitenizin tasarımı da çok önemlidir. Faaliyet alanınız içindeki diğer firmaların web sayfalarını inceleyebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı firmalarda aynı araştırmayı yapmanız vizyonunuzun gelişmesinde size yardımcı olur.  Web tasarımında diğer önemli konu sitede bulunan renk uyumudur. Renklerin uyumlu olması tasarımla bütünlük sağlaması sitenizin kaliteli duruşuna katkı sağlar.

Tasarımda web sayfanızın sade duruşu içerikleri okumak isteyen ziyaretçiler için sade ve anlaşılır olması site de kalış süresini uzatabilir. Bu yüzden Web Tasarımınızda olabildiğince sade çalışmalar yaptırabilirsiniz. Kaliteli ve tasarıma uyumlu renkler ile de web sayfanızı zenginleştirebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik çalışması web tasarımınız ile birlikte işletmeniz için gerekli kalemlerden biridir. Kartvizit, logo, fatura, antetli kağıt ve bunun gibi bir çok ihtiyacınızı kurumsal kimlik çalışması yaparak işletmenizi temsil eden araç gereçlerin tamamlanmasında kurumsal kimlik çalışması size yardımcı olur.

  Web Tasarımı Yaptırmanın İşletmeniz İçin Faydaları

Web tasarımı yaptırmanızın amacı işletmenize faaliyetlerinize katkı sağlamasıdır. Google da firmalar arasında yerinizi almanız internet ortamındaki kullanıcıların alışveriş listesinde yerinizi almanız demektir. Peki diğer rakiplerin önüne nasıl geçebilirsiniz? Yukarıda bahsettiğimiz gibi önce kaliteli anlaşılır bir siteniz olması sonrası da google da öne çıkabileceğiniz çalışmalar yaptırmak da fayda vardır. Bunlardan yapabileceğiniz 2 çalışmadan bahsedeceğiz.

   1- Google Reklamları

Google reklamları ile kısa sürede arama motorlarının başında çıkabilirsiniz. Belirlenmiş olan bir bütçe ve arama motorlarında çıkmak istediğiniz alanda belirlenmiş olan doğru anahtar kelimeler ile ziyaretçilerinize ulaşabilirsiniz. Google da bütçenizi ve anahtar kelimelerinizi doğru belirlemelisiniz ve kelime başına oluşan tıklama maliyetlerinin iyi analiz edilmesi gerekir. Tıklama başına 35-40 kuruş da harcama yapabilirsiniz 2 veya 3 lira da bunun için işi bilen profesyonel insanlarla çalışmak çok önemlidir.

 2- Seo Çalışması

Google da organik olarak reklamsız olarak ilk sayfalarda yer almak seo çalışmasıyla mümkün oluyor. Seo çalışması google ın siteyi tanıması arama motoru optimizasyonlarında başta çıkarması demektir. Bu nasıl mümkün oluyor? Alt yapı çalışmaları, sürekli olarak siteyi güncel tutmak, backlink çalışmaları, ilgili makale girişleri ile seo çalışması destekleniyor ve zamanla organik olarak ilk sayfada veya ilk sayfalarda yerinizi alabiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Formu
close slider
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Teklif İster misiniz?

Ayrıntılı bilgi ve teklif talebi için formu doldurabilirsiniz.