Herhangi bir konuda hizmet veren bir internet sitesi kurmak isteyen veya bir web sitesi sahibi olan kişiler web sitelerinin çok fazla insana ulaşmasını ve çok fazla insan tarafından ziyaret edilmesini isterler. İnsanların herhangi bir konuda bir web sitesi aradıkları zaman ilk bakacakları yer arama motorları olacaktır. Siyah uyumlu web sitesi bu arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeniz için gerekli altyapıya sahip olmanız anlamına gelmektedir. Bu şekilde arama motorları için bir dost niteliğinde olursunuz. Seo uyumlu web sitesi kısaca arama motorları için optimize olmuş web siteleridir. Bir sitenin seo uyumlu olması demek bazı kriterlere sahip olması anlamına gelmektedir.

Web Sitesinin SEO Uyumlu Olma Nedenleri

Teknoloji her gün katlanarak kendini yenileyen bir kul vardır. Nasıl ki birkaç yıl önce kullandığımız telefonlar yeni çıkan uygulamaların ve ihtiyaçların karşılanmasında yetersiz kalıyorsa Bir web sitesi içinde aynı durum geçerlidir. Bir web sitesini arama motorlarının kriterlerine göre sürekli olarak kendilerini güncellemesi gerekir. Bu şekilde hem arama motorları için hem de kullanıcılar için çok avantaj elde etmiş olurlar. Arama motorları kullanıcılar için en iyi ve en doğru web sitesini seçerek kullanıcıya önermektedir. Teknolojiye ayak uydurmayan arama motorları kriterlerini yerine getirmeyen ve kullanıcı taleplerini karşılayamayan web siteleri her zaman ikinci planda kalacaklardır.

SEO Uyumlu Web Sitesi Özellikleri

Bir sitenin seo uyumlu bir web sitesi olabilmesi için yüzlerce kriteri yerine getirmesi gerekir. İlk önce Web sitesi bütün sayfaları için meta etiketlere sahip olmak zorundadır. Bununla beraber description ile title etiketler sayesinde artı puan alacaktır. Arama motorlarının önem verdiği bir başka konu ise sitenizin içerisinde bulunan bütün içeriklerin Özgün ve kaliteli olması gerekir. Kullanıcılarımızın kaliteli zaman geçirebilecekleri içeriklere sahip olması sitenizi üst sıralara taşıyacaktır. Web sitenizin hızlı açılması arama motorları için çok büyük öneme sahiptir. Site içerisinde bulunan metinler imla ve anlatım kurallarına uygun olmaları kaliteli içeriklere sahip olmaları sizleri üst sıralara taşıyacaktır. Sitenizin mobil uyumlu olması bir başka kriterdir.