İnstagram da Nasıl Ürün Satışı Yapılır?

İnstagram her geçen gün modasını kaybetmeden büyümeye devam ediyor. Hobi olarak çekilen fotoğrafların paylaşılmasıyla başlanan fotoğraf paylaşım uygulamasından insanların satış da yapabildiği bir platforma dönüşmüş duruma gelmiştir.

Untitled 2

İnsanların her yaptığını paylaşma isteği başkalarına olan merakını da aynı oranda arttırmıştır. Modaya ayak uydurma, ismi duyulmayan yerlerin keşfedilmesi, yeni kıyafet akımlarının çıkması dünya üzerinde bir tıkla herkese ulaşılmasını sağlayan instagram son yılların en çok kullanılan sosyal medya hesabı olmuştur. İşte bu yüzden insanlar instagramı aynı zamanda para kazanmak içinde kullanmaya başlamış durumdalar. e-ticaret bilinci instagram üzerinden herkesin bildiği bir durum haline gelmiştir. Peki instagramda doğru nasıl doğru satış yapılır işte yazımızda size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

   İnstagram da Satış Yapmanıza Yardımcı Olacak Bilgiler

  •  Satışını yapmak istediğiniz ürünün araştırmasını iyi yapmalısınız.

İnstagram da satış yapmak istediğiniz ürüne karar vermediyseniz eğer internet bunun için en iyi araştırma yöntemlerinden birisidir. Satış yapmak istediğiniz ürünün internet üzerinden daha önce satış yapılan platformlarını araştırmakla işe başlayabilirsiniz. İnstagram uygulaması üzerinden satış yapan kişiye ulaşıp satışları ve tecrübeleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer iletişim kuramıyorsanız web sitesinin olup olmadığına bakın genelde profillerinde eğer bir web siteleri veya e ticaret siteleri varsa paylaşırlar. Zaten instagram satışlarıyla birlikte e-ticaret sitesine yönlendiriyorsa sayfa sizi satışlarının iyi olduğunu ve onu geliştirdiğini gösterir.

  •    Kurumsal İnstagram Hesabınız Olmalı

Kurumsal instagram hesabından kastımız kendi kişisel instagram hesabınızla satış yapmanız eğer ünlü bir bloger değilseniz biraz zor olacaktır. Ürünlerinize özel instagram hesabı kurmanız ve sadece ürünleriniz ile ilgili paylaşımlar yapmanız sizi kurumsal gösterecektir. Tabi ki bunun yanı sıra profilinizde iletişim numarası, varsa ofis adresinizi paylaşmanız sizi daha çok kurumsal gösterecektir. Başlangıç durumunda e-ticaret siteniz olmasa da ürünlerinizi içeren bir web sitenizin olması da önemlidir. Web siteniz yoksa her bütçeye uygun web tasarım paketlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. www.sobesoft.com.tr

  •   Kaliteli Görsellerin Önemi

İnstagram uygulamasında gezinti yaparken dikkat ederseniz keşfet bölümünüzde kaliteli görsellerle izlenme sayısı fazla olan videolarla karşılaşırsınız. İyi bir fotoğraflar ve içeriği iyi olan bir videonun gösterim sayısı diğerlerine göre daha fazladır. Ürün satışı işi de instagramda çok gelişmiş ve bu işi profesyonelce yapan onlarca firma oluşmuştur. Diğer firmalara rakip olabilmek ve herşeyden önemlisi kendi ürünlerinizin kaliteli görsellerle yüklenmiş olması satışlarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

  •    Doğru #hashtag kullanımı

İnstagram uygulamasının güzel bir yanı hashtag kullanımları ile ilgili konuda bir çok görsele ulaşabilmektir. Hashtag kullanımlarında ilgili kelimenin ne kadar çok kullanıldığını gösterilir ve sizde onlara göre en çok kullanılan ve bakılan hashtagl kullanımı ile daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

  Web Sitesinin Önemi

web sitesi

Web sitesi hem kurumsal oluşunuzu pekiştirir hemde ürünlerinizin ayrıntılı görsellerini açıklamalarını web sitenizde sergilemeniz daha kolaydır. Peki web sitesi ile insanlara nasıl ulaşırsınız ? Google arama motoru optimizasyonu çok fazla gelişmiş ve kendini geliştirmeye devam eden bir sistem. Seo çalışmasıyla google da ürünleriniz için doğru anahtar kelime üzerine çalışmalar yapıldıktan bir süre sonra organik olarak aramalarda insanlar sitenize ulaşabilecektir.

  e-ticaret sitesinin önemi

E-ticaret ürünlerinize dünyanın her yerinden ulaşılmasını sağlayan gelişmiş bir sistemdir. Ürünlerinizi stok kodları ile yükleyip kategoriler halinde düzenleyip satışını online ödeme sistemleri ile gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram üzerinden yapılan satışlarıızı e-ticaret sitesiyle entegre bir şekilde yürütürseniz büyüme hacminiz artacaktır. Paketler hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Formu
close slider
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Teklif İster misiniz?

Ayrıntılı bilgi ve teklif talebi için formu doldurabilirsiniz.