Pazar Yeri Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

E ticaret modelleri arasında en çok kullanılan sistem pazaryeri entegrasyonudur. Bu model kullanılarak yapılan e ticaret sistemlerinden bir tarafta alıcılar bir tarafta satıcılar bulunmaktadır. Pazar yeri alıcı ve satıcı arasındaki koordinasyonu sağlayan aracı bir kurum özelliğindedir. Pazar yeri kendi ürünleri ile ilgili satış yapmaz. Pazaryeri e ticaret modelleri ülkemizde de yayılmaya başlamaktadır.

Bu sistemin kurulabilmesi için ciddi yatırımlara ihtiyaç vardır. Yatırımcılar pazaryeri üyeleri için reklam maliyetlerini azaltır, güven oluşumunu sağlar, çeşitli ürün yelpazesi ile rekabet ortamının şeffaf olmasını sağlar. Birçok alışveriş sitesin üzerinde aynı anda ürünlerinizin pazarlanması ve satışının yapılmasını sağlayan ve birbiri ile entegre olarak takip işlerinin kolaylaşmasını sağlayan bir sistemdir. Hangi ticaret sitesine ürünlerinizi yüklerseniz yükleyin hepsi ile ilgili tek bir platformdan takip ve analizi yapılmasına olanak sağlar.

pazar yeri

Pazar Yeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Pazar yeri entegrasyonu için seçeceğiniz alt yapı hizmetlerinin hepsinin belirli kuralları vardır. Ürünlerinizin her türlü platformlarda satışlarının yapılmasına aracılık eden bu sisteme girmek için bir hesap oluşturmanız ve Pazar yeri ile ilgili verilen eğitimlere girmeniz yeterli olacaktır.

Ürünlerin tek bir yere bağlı kalmadan farklı yerlerde stok takibi ile satışını yapabilecek ve takibini çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Ekstra personel maliyetine gerek kalmaksızın ürünlerinin faturalandırılıp gönderim işlemelerine kadar sizi doğru yönlendirecek bir sistemdir. Dijital platformlar üzerinden bilinirliği yüksek Pazar yeri siteleri aracılığı ile ürünleriniz daha fazla kitleye ulaşacaktır.

Pazar Yeri Entegrasyonu Aşamaları Nelerdir?

Ürünlerinizin satış ve pazarlaması için farklı alanlarda bu faaliyetleri gerçekleştirebilmek üzere Pazar yeri sistemine dâhil olduktan sonra artık sizin satışlarınızı izlemeniz yeterli olacaktır. Stoklarınızı takip edebilecek, rakip ürünlerin fiyatları ile karşılaştırmalar yapabilecek, kargo gönderimleri ve faturalarınız sizin adınıza sistem tarafından sadece çıktı almanız için oluşturulacak, ürünlerinizin gelişimine farklı fikirler sunarak destek olacaktır.

E ticaret siteniz üzerinden bir sürü emek vererek olumsuz sonuçlar alma korkusunu taşımadan Pazar yeri üzerinden satış faaliyetlerinizi yürütebilecek ve hedef müşteri kitlenize daha kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

 

Müşteri Formu
close slider
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Teklif İster misiniz?

Ayrıntılı bilgi ve teklif talebi için formu doldurabilirsiniz.