Teknolojinin gelişmesi ile beraber belli konularda insanların davranışları da değişmeye başladı. İnternetin icadı ve sonrasında arama motorlarının çok yaygın bir şekilde kullanılması insanları dijital platformlarda daha çok zaman harcamalarına neden oldu. İnsanlar bir mal veya hizmeti ne kadar kaliteli üretirse üretsin üretmiş olduğu bu değerleri hedef kitlelerine doğru ve sağlıklı bir şekilde anlatamadıkları zaman satışları mümkün olmayacaktır. Daha önceki dönemlerde reklam ve pazarlama yöntemleri klasik yollarla yapılıyordu. Dijital pazarlama ve reklamcılık sayesinde geniş kitlelere ulaşmak mümkün olmaktadır. Bunun en etkili ve yaygın olanı Google Ads yoluyla yapılan reklamlardır.

Google Ads Avantajları

Google dünyadaki en büyük ve en kapsamlı arama motorudur. Sürekli olarak kendini yenileyen ve yerine göre Çağın çok daha ilerisinde giden yapısı sayesinde çok fazla tercih edilmektedir. Google günde yaklaşık olarak 4 milyar tıklanmanın yapıldığı ve milyonlarca insanın ziyaret ettiği çok büyük ve geniş kapsamlı bir platformdur. Google’ın reklam platformu Google Ads diğer adıyla Google adwords sayesinde firmanızın geniş halk kitlelerine ulaşması çok kolay olacaktır. Google adwords sayesinde reklamı harcadığınız para ve bunun karşılığında yapmış olduğunuz karı net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Birçok büyük şirket yılda Google’a milyonlarca dolar paralar ödeyerek reklam vermekteler. Rekabetçi ortamla mücadele edebilmek için geride kalmamanız gerekir. Google vermiş olduğunuz reklamları çok kısa sürede aktif ederek sitemizin veya tanıtımını çok geniş kitlelere sunmaktadır.

Google Ads Reklam Nasıl Verilir?

Google’a vermiş olduğunuz reklamların bütçesi tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Aylık olarak binlerce liralık reklam verebileceğiniz gibi çok daha cüzi miktarlarda reklamlarda verebilirsiniz. Bunun için ilk önce bir Google Ads hesabına sahip olmanız gerekir. Google vermiş olduğumuz reklamın tıklanma sayılarına göre sizden ücret talep etmektedir. Tıklanmayan gösterilmeyen reklamlar için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler sayesinde kullanıcıların arama yönelimleri Google tarafından tespit edilir ve sizin sitenize yönlendirilir. Bu sayede sitenizde çok büyük trafik meydana gelecek ve geniş kitlelere ulaşma imkanıniz olacaktır. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri Google tarafından bir kalite puanına tabi tutulur ve buna göre sıralamanız belli olur. Google vermiş olduğunuz reklamın ücretini kredi kartı veya banka kartı ile kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.

 

 

Müşteri Formu
close slider
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Teklif İster misiniz?

Ayrıntılı bilgi ve teklif talebi için formu doldurabilirsiniz.