Facebook Business Manager Nedir? Ne İşe Yarar?

Facebook Business Manager, Facebook hesabı bulunan kişilerin Facebook üzerinden dijital reklamlarını vermesine ve reklamları yönetme portalıdır. Bu uygulama sayesinde tüm pazarlama araçlarını tek bir merkezden yönetme imkânına sahip olabilirsiniz. Portal üzerinden tüm reklamlar tek tek yönetilirken görevleri komutlandırma özelliği ise Facebook kullanıcılarının işini kolaylaştırır.

Facebook Business Manager Ne İçin Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber sosyal medya ortamları aynı zamanda birçok işletme ve kişi tarafından reklam aracı olarak da kullanılır. Reklam çeşidinin artması ile beraber yeni uygulama reklamları yönetmek de zor ve karmaşık bir hal aldı. İşte tam da bu noktada Facebook Business Manager devreye giriyor ve karmaşık olan yapıyı kolay hale getirerek birçok kişinin işini kolaylaştırıyor. Platformun en önemli görevi aynı reklam hesabının birden fazla oturumda açabiliyor olması ve reklamları yönetme imkanı tanıyor olmasıdır. Bunun sonucunda yayınlanan bir reklam hesabına birden fazla kişi erişim sağlar.

facebookbusiness

Facebook Business Managerin Sağladığı Kolaylıklar

Kullanılan bu uygulama sayesinde sosyal medya hesapları olan Facebook’ta Instagram Hedef kitle ve ürün kataloğu gibi sayfaları kolaylıkla yönetebilirsiniz. Kullandığınız oturumu birden fazla panel üzerinden açabilirsiniz. Facebook Business Manager sayesinde reklam bütçenizi ve harcamalarınızı görebilir, detaylarını öğrenebilirsiniz. Sağlamış olduğu en önemli kolaylık ise reklamları seri ve pratik bir şekilde takip etme imkanı tanımasıdır.

Facebook Business’in Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Facebook Business Manager kullanıcıları bu uygulama sayesinde birçok avantaja sahip olarak profesyonel reklam yayınlama ve yönetme imkanı elde ederler. Sağlamış olduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sosyal medya hesapları olan Facebook ve Instagram uygulama sayesinde birbirine entegre edilir ve yayınlanacak olan tüm reklamlar tek bir noktadan yönetilir.
  • Sunduğu avantajlardan biri olan istatiksel verilerin zengin içeriklere sahip olması.
  • Yapılan reklamlarla ilgili tüm analizleri tek bir evden toplayarak yönetebilme imkanı tanıyan Facebook Business Manager aynı zamanda tercih edilecek hedef kitleyi daha ayrıntılı bir şekilde belirlemeye yardımcı olur.
  • Facebook Business Manager kullanarak müşterilerin hesaplarını yöneten kişiler yönetimi kolaylaştırmak açısından yeni ortaklar atayabilirler.
  • Instagram ve Facebook üzerinden reklam alanları belirleyip reklam yapabilirsiniz.