E-Ticarette Ürün Fotoğrafları Neden Kaliteli Olmalı?

Teknolojinin ve ulaşım imkanlarının hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde birçok kişi mağazaya gitmeden online ortamlarda alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bu konuda hizmet sunan e ticaret siteleri bünyelerinde barındırdıkları binlerce çeşitli ürün ile müşterilerine hizmet sunuyor.

Tüketici aradı her ürünü kolayca online ortamda bulma imkânına sahiptir. Bunun yanında farklı satıcılar tarafından sunulan ürünleri karşılaştırma imkânına sahiptirler. E-ticaret sitelerinin müşterilerine daha iyi hizmet ve cevap vermesi açısından satılacak ürünlerin fotoğrafları net ve kaliteli bir şekilde çekilmeli ve siteye yüklenmelidir. Bu durum tüketicileri ürün hakkında daha fazla tatmin edecektir.

urun fotograflari nasil olmali

Etkili Ürün Fotoğrafları Nasıl Olmalıdır?

Ürün fotoğraflarının kaliteli olması e-ticaret siteleri için oldukça önemli bir konudur. Kötü çekilmiş bir fotoğrafın sitede bulunması siteyi ciddi zarara uğratabilir. Görseller müşterinin ürün hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan en önemli detaydır. Yüksek çözünürlüğe sahip fotoğrafların hazırlanması müşterinin beklentisini karşıladığı gibi müşterinin ürünü anlamasına yardımcı olur. E-ticaret sitesi için hazırlanan görsellerin yüksek çözünürlüğe sahip olması boyutlarının belli bir büyüklükte olması gerekir.

Ürün hakkında bilgi sunacak birden fazla fotoğraf kullanılmalıdır. Böylece müşteriler ürünü farklı açılardan görebilme imkânına sahip olurlar. Ürünle ilgili alternatif fotoğraflar siteye yüklenmelidir. Çünkü satılan ürünün farklı renkleri bulunuyorsa her bir ürün için fotoğraf hazırlanmalıdır.

Satışa sunulan ürünler için yakınlaştırma yani zoom seçeneği kesinlikle kullanılmalıdır. Kaliteli bir fotoğraf özelliği için ışık tercihi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Fotoğraf çekimleri için gündüz vakti, doğal ortam ve aydınlık alanlar tercih edilmelidir.

Detaylı Fotoğraflar Alışverişi Tamamlar

E-ticaret sitesi üzerinden satışa sunulan ürünlerin detaylı fotoğraflarının bulunması müşterinin ürün hakkında merak ettiği tüm sorulara cevap almasını sağlar. Böyle bir durumda müşteri beğendiği ürünü hemen alarak alışverişi tamamlar.

Bu doğrultuda sıradan fotoğraflar yerine siteye özel görseller hazırlanarak yüklenmelidir. Bunun için öncelikle sitenin konseptine uygun bir şekilde çekim ortamı hazırlanmalıdır. Hazırlanan görsellerin en önemli özelliği yüksek çözünürlükte olmasıdır. Online alışverişi ikna edecek kaliteli görseller her zaman siteye büyük avantaj sağlar.

Müşteri Formu
close slider
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Teklif İster misiniz?

Ayrıntılı bilgi ve teklif talebi için formu doldurabilirsiniz.