Yeni Başlayanlar İçin E Ticaret

Türkiye’de 1995 yılında internet kullanımın başlaması ve yaygınlaşması ile birlikte teknoloji hayatımızın her alanına girmeye başladı. Özellikle ticaret yapanlar ya da yapmayı düşünenler için yeni bir akım oluştur. Elektronik ticaret yani kısa adıyla e ticaret her sektörün kullanmaya başladığı bir satış sistemi olarak hayatımıza girdi.

Elinde bilgisayar, akıllı telefon, ipad olan ve ticaret yamak isteyenler e ticaret siteleri üzerinden ürünlerini satış yapmaya başladı. E ticaret yağarken dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Bu konular doğru bir yol izlemek, doğru hedef kitleye ulaşabilmek ve satış sonrası karlılık elde etmesi açısından çok önemli bir hal almıştır.

e ticarets

E Ticaret Nasıl Yapılır?

Ekonomik şartlar ve maliyetler göz önünde bulundurulduğunda internet ortamında satış yapmak ciddi oranlarda maliyeti azaltmaya yönelik bir çalışmadır. E ticarete başlamadan önce satışını yapacağınız ürünü belirlemelisiniz. Üretimini yaptığınız ürünler ya da toptancılardan aldığınız ürünleri tüketici ile buluşturmak çok zor değildir. Ürünü belirledikten sonra kendinize sektörünüz ile ilgili bir e ticaret sayfası oluşturmanız gerekecektir.

Yaptığınız araştırmalar sonucunda sizin işinizi kolaylaştıracak olan hosting şirketini seçer ve alan adınız ile birlikte satış sitenizi oluşturursunuz. Unutulmaması gereken en önemli konu internet üzerinden satış yaparken yasal yükümlülükleri yerine getirmiş olmanızdır. Şirket kurmak, banka hesabı açtırmak ve pos cihazına sahip olmak bu yükümlülüklerin başında gelmektedir.

E Ticaret Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E ticarete başlarken internet üzerinden satış kanallarının en çok imtina edilen durumu olan güven konusunu çok iyi sağlamanız gerekmektedir. Bu yüzden de e ticaret ile ilgili alt yapı hizmetini alırken güvenilir hosting sağlayıcılarından almak önemlidir. Elinizde olmayan ürünü kesinlikle siteniz üzerinden paylaşmamanız talep halinde karşılanmama durumunda yaşanılacak olumsuzlukları ortadan kaldıracaktır.

Tedarik ve ödeme süreci ile ilgili doğru ve net bilgiler vermek önemlidir. Her sektörde olduğu gibi e ticaret sisteminde emek vermek, çaba sarf etmek, maddi ve manevi ortaya konulan sermayenin geri dönüşümünde etkili olacaktır. Ürünlerinizin reklamını yapmak için ve pazarlama satış teknikleri ile ilgili eğitimler almak başarılı olmanızda da fayda sağlayacaktır.

Müşteri Formu
close slider
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Teklif İster misiniz?

Ayrıntılı bilgi ve teklif talebi için formu doldurabilirsiniz.